Michigan Chamber Candidate Endorsements for State Senate and House

State Senate 

District   7 - Patrick Colbeck (Canton)
District   8 - Jack Brandenburg (Harrison Twp.)
District 12 - Jim Marleau (Lake Orion)
District 13 - Marty Knollenberg (Troy)
District 14 - Dave Robertson (Grand Blanc)
District 15 - Mike Kowall (White Lake)
District 16 - Mike Shirkey (Clark Lake)
District 17 - Dale Zorn (Ida)
District 19 - Mike Nofs (Battle Creek)
District 20 - Margaret O’Brien (Portage)
District 21 - John Proos (St. Joseph)
District 22 - Joe Hune (Hamburg)
District 24 - Rick Jones (Grand Ledge)
District 25 - Phil Pavlov (St. Clair)
District 26 - Tonya Schuitmaker (Lawton)
District 28 - Peter MacGregor (Rockford)
District 29 - Dave Hildenbrand (Lowell)
District 30 - Arlan Meekhof (West Olive)
District 31 - Mike Green (Mayville)
District 32 - Ken Horn (Frankenmuth)
District 33 - Judy Emmons (Sheridan)
District 34 - Goeff Hansen (Hart)
District 35 - Darwin Booher (Evart)
District 36 - Jim Stamas (Midland)
District 37 - Wayne Schmidt (Traverse City)
District 38 - Tom Casperson (Escanaba)

State House

District   14 - Paul Clemente (Lincoln Park)
District   19 - Laura Cox (Livonia)
District   20 - Kurt Heise (Plymouth)
District   21 - Carol Ann Fausone (Canton)
District   23 - Pat Somerville (New Boston)
District   24 - Anthony Forlini (Harrison Twp.)
District   25 - Nick Hawatmeh (Warren)
District   26 - Greg Dildilian (Royal Oak)
District   30 - Jeff Farrington (Utica)
District   31 - Marilyn Lane (Fraser)
District   32 - Andrea LaFontaine (Richmond)
District   33 - Ken Goike (Ray Township)
District   36 - Peter Lucido (Washington Township)
District   38 - Kathy Crawford (Novi)
District   39 - Klint Kesto (Commerce Township)
District   40 - Michael McCready (Birmingham)
District   42 - Lana Theis (Brighton)
District   43 - Jim Tedder (Clarkston)
District   44 - Jim Runestad (White Lake)
District   45 - Michael Webber  (Rochester Hills)
District   46 - Brad Jacobsen (Oxford)
District   47 - Hank Vaupel (Fowlerville)
District   50 - Craig Withers (Grand Blanc Township)
District   51 - Joseph Graves (Linden)
District   56 - Jason Sheppard (Temperance)
District   57 - Nancy Jenkins (Clayton)
District   58 - Eric Leutheuser (Hillsdale)
District   59 - Aaron Miller (Sturgis)
District   61 - Brandt Iden (Kalamazoo)
District   62 - John Bizon (Battle Creek)
District   63 - David Maturen (Brady Township)
District   64 - Earl Poleski (Jackson)
District   66 - Aric Nesbitt (Lawton)
District   67 - John Hayhoe (Holt)
District   70 - Rick Outman (Six Lakes)
District   71 - Tom Barrett (Potterville)
District   72 - Ken Yonker (Caledonia)
District   73 - Chris Afendoulis (Grand Rapids)
District   74 - Rob VerHeulen (Walker)
District   76 - Donijo DeJonge (Grand Rapids)
District   77 - Tom Hooker (Byron Center)
District   78 - Dave Pagel (Berrien Springs)
District   79 - Al Pscholka (Stevensville)
District   80 - Cindy Gamrat (Plainwell)
District   81 - Dan Lauwers (Brockway)
District   83 - Paul Muxlow (Brown City)
District   84 - Ed Canfield (Sebewaing)
District   85 - Ben Glardon (Owosso)
District   86 - Lisa Posthumus Lyons (Alto)
District   87 - Mike Callton (Nashville)
District   88 - Roger Victory (Hudsonville)
District   89 - Amanda Price (Holland)
District   90 - Daniela Garcia (Holland)
District   91 - Holly Hughes (Montague)
District   93 - Tom Leonard (Lansing)
District   94 - Tim Kelly (Saginaw)
District   97 - Joel Johnson (Clare)
District   98 - Gary Glenn (Larkin)
District   99 - Kevin Cotter (Mt. Pleasant)
District 100 - Jon Bumstead (Newaygo)
District 101 - Ray Franz (Onekama)
District 102 - Phil Potvin (Cadillac)
District 103 - Bruce Rendon (Lake City)
District 106 - Peter Pettalia (Presque Isle)
District 108 - Ed McBroom (Vulcan)
District 109 - John Kivela (Marquette)